DESIGNED BY JOOMLATD

Z galerii

Reklama

Strona utrzymywana na serwerze firmy TOGRO:

togro sklep komputerowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyniki 2015

Informacje o wynikach w 2015 roku.


27-30.12 Kętrzyński Festiwal Szachowy - January Jedynak 4,5/9 pkt.


20 XII 2015 - Turniej Wigilijny o Puchar Burmistrza Karczewa

A) OPEN  - WYNIKI

I miejsce: Jakub Suliborski, II msce: January Jedynak, III msce: Aleksander Choroszej

B) Turniej Czwartych Kategorii - WYNIKI

I miejsce: Dominik Dobrowolski, II msce: Antoni Tomaszek III msce: Tomasz Alseifi

C) Turniej Klasyfikacyjny na V i IV kategorię - WYNIKI

Lista, które wypełniły normę na kategorię : T U T A J

Dziękujemy za udział - 91 osób! - oraz gratulujemy zwycięzcom! Wesołych Świąt!


12 XII 2015 - January Jedynak wygrywa Grand Prix w Aninie

WYNIKI: J. Jedynak wygrywa klasyfikację po czterech turniejach, M. Malicka trzecia.


6 XII 2015 - Turniej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji

WYNIKI: II miejsce Aleksander Choroszej, VI miejsce Hubert Skwarek

Relacja: haloursynow.pl , ursynow.tv , wywiad z najlepszym juniorem Przemkiem Laszczakiem


21 XI 2015 - Wesoła - Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół

"S U K C E S  W  OŚMIU RUNDACH"

Drużyna Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku,

w składzie:

Joanna Kaczmarska, Mikołaj Brodowski, Maciej Szczęśniak, Monika Klimek

zajęła III miejsce w:

Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Gimnazjalnych w Szachach Szybkich.

Gratulacje!

Gimnazja (27 zespołów): III msce: Gim 2 Otwock; V: Gim 1 Józefów; VII: Gim Wiązowna.

miłą niespodziankę sprawiła pierwsza drużyna SP 1 Józefów, która z 21 numerem startowym, zajęła V miejsce,

przy czym punktów miała tyle samo co zespół z III miejsca (gorsza punktacja pomocnicza).

V msce: SP 1 Józefów (I); XII: SP Glinianka (I); XV: SP 1 Józefów (II); XXIV: SP 12 Otwock (II) a złoty medal na trzeciej szachownicy zdobył Nikodem Sęk ; XXXVI: SP 12 Otwock (I);

XL: SP 2 Józefów; L: SP Glinianka (II); LVI: SP 1 Józefów (III); LXXX: SP Wiązowna.


11 XI 2015 - Turniej Niepodległości w Warszawie

Bardzo dobry wynik osiągnął Hubert Manaj na turnieju w Centrum Olimpijskim w Warszawie:

14 miejsce przy 49 miejscu startowym (6/9 pkt.) [WYNIKI]. Serdeczne gratulacje dla Zawodnika i Trenerów!


8 XI 2015 - Turniej w Piastowie

IX Piastowski Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości, Piastów 8.11.2015 - WYNIKI

Trzecie miejsce (na 34 zawodników) zajął January Jedynak 7/9 pkt. Gratulujemy!


 

17 X 2015 - VIII Otwocka Jesień Szachowa o Puchar Dyrektora PMDK

A. Turniej OPEN - wyniki - 7 rund - 12 min. + 5 sek. Regulamin.

I miejsce: Aleksander Choroszej; II m. Jan Adamski; III m. Marcin Dobrowolski.

B. Turniej na kategorie - wyniki - 7 rund - 30 min.

I miejsce: Mateusz Ćmoch; II m. Jerzy Wierzbicki; III m. Franciszek Barszczewski.

Lista osób, które wypełniły normę na kategorię: T U T A J


"Wakacje na sportowo" Mikoszewo 22-30 sierpnia 2015 

Ekipa szachistów powiatu otwockiego spędziła kolonie na Mierzei Wiślanej w miejscowości Mikoszewo, niedaleko Gdańska.

Braliśmy udział w Festiwalu Szachowym "Bursztynowe Wybrzeże", chodziliśmy nad morze, graliśmy w piłkę, tenisa stołowego itp.

W turnieju piłkarskim w grupie starszej wygrali "Kijowcy" przed zespołem "Szalone Bobry" i "Klubem Przyjaciół Betonu".

Grupę młodszą zdominował KS Glinianka, przed Maluchami, FC Kolonistami i zespołem "Ruch i nas dwóch".

SZACHY Grupy turniejowe (7 rund):    

23.08-29.08 Grupa B (40 osób)  (M. Łempicki IX msce., T. Wróblewski XVIII msce.) |  

24.08-29.08 Na III kategorię (12 osób)

Puchar ufundowany przez Biuro Turystyczne Solar za pierwsze miejsce (wynik 7/7), otrzymał Krystian Bogusz.

Z drugiego miejsca cieszy się Łukasz Zbysiński (6 pkt.) - obaj wypełnili normę na III kategorię.

Trzecie miejsce dla Sandry Paduch (4 pkt.). W peletonie z 3 punktami dotarło na metę sześciu zawodników,

w tym pan Marcin Kurek, który zdobył IV kategorię.

24.08-29.08 Grupa C na V i IV kategorię (40 osób) W Y N I K I

I miejsce: Paweł Kuźma, II miejsce: Filip Manaj, III miejsce: Piotr Szostak

IV miejsce: Maciej Poślada, V miejsce ex aequo: Leon Siennicki oraz Antoni Żurowski

- cała szóstka zdobyła IV kategorię.

Normę na V kategorię wypełniło 10 osób: szczegóły tutaj: wykaz zdobytych kategorii.

28.08 - Turniej Blitza (60 osób)

 Kiedy wracamy do Mikoszewa?

Sukcesy Joanny Kaczmarskiej

na Mistrzostwach Polski Juniorów

 

 Szachy Szybkie: Złoty medal!

 

Szachy błyskawiczne: Srebrny medal!

 

 Katowice, 6-9.08.2015 r.

Wakacje na sportowo

MIKOSZEWO

22-30.08.2015 r.

  

Strona festiwalu

 

Turniej na  V i IV kategorie

 

Turniej na III kategorię

 

Reprezentacja Polski

Mistrzami Świata w Solvingu!

(rozwiązywaniu zadań szachowych)

 

Informacja

 

Ostróda, 1-8.08.2015 r.

Interesujący wywiad z Karoliną Styczyńską,

-profesjonalną zawodniczką shogi

(szachów japońskich)

- jedyną na świecie spoza Japonii!

 

Wywiad

 


 10-16 VII 2015 Kowalewo Pomorskie

Norma na I kategorię Januarego Jedynaka (12 miejsce na 61 osób w grupie B).


www.mazowieckie.com.pl                              1 21.06.2015 puchar kolei mazowieckich dwobj stoowy

II Mistrzostwa Mazowsza Amatorów o Puchar Kolei Mazowieckich

Szachy Szybkie: Wygrał Daniel Worobiej!   Szachy+Tenis Stołowy: Wygrał Piotr Rutkowski!   Gratulujemy!

II Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza Amatorów o Puchar Kolei Mazowieckich

20 czerwca 2015 (sobota), godz. 10:00.

 

Hala MOSiR Karczew, ul. Westerplatte 55

   

Grupa A - ranking do 2000

Tempo: 10'+5"

 Pula nagród: 650 PLN!   Najlepsza kobieta: 100 PLN.

Najlepszy do 1800: 100 PLN.

 

Regulamin

Wyniki

I Miejsce Daniel Worobiej 5,0 pkt. 200PLN
II Miejsce Marcin Dobrowolski 4,5 pkt. 150PLN
III Miejsce Adam Choina 4,5 pkt. 100PLN
I Miejsce Daniel Worobiej 5,0 pkt. 200PLN
Kobieta Joanna Kaczmarska 4,0 pkt. 100PLN
 
   

Grupa B - ranking do 1600

Tempo: 10'+5"

 Pula nagród: 450 PLN!   Najlepsze kobiety: medale.

Najlepsi do 1400: medale.

 

Regulamin

Wyniki

   
   

Grupa C - turniej klasyfikacyjny na V i IV kategorię

Tempo: 30 min dla zawodnika

 Nagrody rzeczowe za miejsca I-III

   

Normy na kategorie

 Wyniki

 

 

 
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA MAZOWSZA W DWUBOJU STOŁOWYM O PUCHAR KOLEI MAZOWIECKICH (szachy i tenis stołowy)

21 czerwca 2015 (niedziela), godz. 10:00

 

Hala MOSiR Karczew ul. Westerplatte 55

 Lista startowa - ograniczenie do 80 osób  

 

Pula nagród: 550 PLN!

 

Najlepsza kobieta: 100 PLN.

.

 Wyniki

 

 

Klasyfikacja generalna:

 

  1. Piotr Rutkowski             Łódź                                     13,0.
  2. Marcin Dobrowolski,     UKS MDK Otwock              10,0.
  3. Maciej Kowalec,            MTSz Mińsk Mazowiecki      9,5.
  4. Stanisław Praczukowski, KS LAURA Chylice              9,5.
  5. Arkadiusz Abramowski, MTSz Mińsk Mazowiecki       9,5.

 

.



 


29 IV 2015 - Mistrzostwa Powiatu Otwockiego Szkół w Szachach

 Serwis Turniejowy: szkoły PODSTAWOWE / GIMNAZJALNE / PONADGIMNAZJALNE - - -> REGULAMIN

SZKOŁY PODSTAWOWE

Turniej indywidualny: I miejsce Krzysztof Muniak, II m. Stanisław Leleń, III m. Łukasz Zbysiński.

Turniej drużynowy: I m. SP 1 Józefów, II m. SP 1 Józefów 2, III m. SP 2 Józefów.

GIMNAZJA

Turniej indywidualny: I m. Joanna Kaczmarska, II m. Mikołaj Brodowski, III m. Michał Balas.

Turniej drużynowy: I m. GIM 2 Otwock 2, II m. GIM 2 Otwock, III m. GIM 4 Otwock.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Turniej indywidualny: I m. Wacław Jasinowicz, II m. Łukasz Koszewski, III m. Robert Mikoś.

Turniej drużynowy:

I m. LO III Otwock ("Słowak"), II m. ZSE-G Otwock ("Ekonom"), III m. ZS nr 2 Otwock ("Nukleonik").


 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - medal Marysi Malickiej!

8-14.04.2015, Suwałki, OOM do lat 12.

Gratulacje dla Marysi Malickiej za wywalczenie brązowego medalu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy w Szachach w kategorii do lat 12!

Marysia Malicka została powołana do Młodzieżowej Akademii Szachowej działającej przy Polskim Związku Szachowym.

8-14.04.2015, Suwałki, OOM do lat 14

Gratulacje dla Joanny Kaczmarskiej za zajęcie piątego miejsca!


 Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków

17.04.2015, Mistrzostwa Mazowsza Przedszkolaków - Franek Ulatowski zajął VIII miejsce.

17.04.2015, Mistrzostwa Mazowsza do lat 7 - Karol Dziadek wygrał trzy partie.


12.04.2015, Warszawa. Turniej w DK Świt: V Aleksander Choroszej, VI January Jedynak, IX Hubert Skwarek.


Marysia Malicka wypełniła normę na tytuł kandydata na mistrza krajowego (k)!

Gratulacje dla Zawodniczki oraz wszystkich, którzy wspierają ją w pracy nad szachami.

Turniej w którym padła norma: Warszawa, V Mistrzostwa Garnizonu 2015: WYNIKI.


Mistrzostwa Europy: brązowy medal Mateusza Bartla!

szczegóły: tutaj


Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Szachach

24.03-1.04, Poznań, Strona Główna Zawodów / LOTTO MP / BUDIMEX MP Kobiet

Mistrzami Polski na rok 2015 są: GM Wojciech Gajewski oraz WGM Jolanta Zawadzka.

Warto zwrócić uwagę na Macieja Klekowskiego, który z 17 numerem startowym zdobył srebrny medal, stając się największą niespodzianką Mistrzostw. Dodajmy, że zdobył tyle samo punktów co zwycięzca, ale miał słabsze wartościowanie dodatkowe (Bucholtz).


14.03.2015 - Wesoła. Turniej Otwarty: II miejsce January Jedynak, Turniej B: VII miejsce Franek Ulatowski.


 Fanek Ulatowski wygrał turniej w Aninie

28.02.2015, Warszawa-Anin. Turniej Otwarty: II miejsce January Jedynak, VII Marysia Malicka.


 January Jedynak wygrał turniej w Wesołej

14.02.2015, Warszawa-Wesoła. Turniej Otwarty: I miejsce January Jedynak.

Turniej do 19 lat: V miejsce Joanna Kaczmarska, XI m-ce Mikołaj Brodowski.

Turniej dla dzieci: V miejsce Franek Ulatowski.


XII Mini-Elo, Warszawa 21.02-22.02, III miejsce Marysi Malickiej (na 26) - wyniki.


Ferie Zimowe na sportowo - Zakopane 2015 18-23 I 2015

 Turniej Open

 Udział wzięło 16 zawodników.

Wyniki: I miejsce: Joanna Kaczmarska (Otwock), II miejsce: Emanuel Scura (Józefów), III miejsce: Wiktor Łowczowski (Zakopane)

Pełne wyniki: tutaj.

Turniej Klasyfikacyjny

Udział wzięło 18 osób.

Wyniki: I miejsce: Agnieszka Supińska (Warszawa), II miejsce: Franciszek Ulatowski (Otwock), III miejsce: Michał Gieparda (Glinianka).

Najlepsze kobiety i dziewczęta: Agnieszka Supińska, Sandra Paduch, Urszula Paduch, Marcelina Łaszczuk.

Pełne wyniki: tutaj.

Osoby, które wypełniły normę na kategorię szachową: lista. - na IV kat: F. Ulatowski; na V kat.: K. Trzeciak, Ł. Żurowski, M. Gieparda, S. Orzechowski.

Inne nagrody

Każdy z uczestników otrzymał kalendarz ścienny na nowy rok, a ponadto wręczono nagrody:

- w turnieju Open: najmłodszy zawodnik: Marcelina Łaszczuk,

- w turnieju Klasyfikacyjnym: dziewczęta, nagroda fair play: Gustaw Siennicki.


IX Otwarte Mistrzostwa SP 12 w Otwocku - 10 I 2015 (sobota)

Grupa A (rocznik 2002 i młodsi) - wyniki 

Gruba B (rocznik 2004 i młodsi do IV kategorii szachowej) - wyniki 

Gruba C (rocznik 2006 i młodsi do V kat. szachowej) - wyniki 

Drużynowo I miejsce SP 353 Wesoła 25,5 pkt, II SP 1 Józefów 24,5 pkt, III SP 12 Otwock 22,5 pkt, IV SP Glinianka 20 pkt, V SP KSSSN Ursynów 19,5 pkt, VI SP Montessori Wawer 11 pkt, VII SP SP 2 Józefów 8 pkt i SP Sternik Józefów 8 pkt,  

Grupa GIM (roczniki 1999-2001) - I miejsce Joanna Kaczmarska, II Michał Walasek, III Maciej Łempicki 


 

Akademickie Mistrzostwa Polski, Zabrze, 10-12 I 2015

1) Turniej drużynowy: WAT - Marcin Dobrowolski

2) AMP Mężczyzn - Marcin Dobrowlski


Turniej Szacho-tenisa w Karczewie 3 I 2015

 Szachy + tenis stołowy (NOWOROCZNY)
 P'12+5"  wyniki

 Miejsce: Karczew, MOSiR, ul. Bohaterów Westerplatte 55.

 Udział wzięło 58 zawodników. Gratulujemy panu Markowi Borowskiemu, który zdecydowanie wygrał zawody z przewagą 1,5 punktu!

Wyniki: I miejsce: Marek Borowski (11,5 pkt.), II miejsce: Maciej Kowalec (10 pkt.), III miejsce: Sławomir Ołowski (10 pkt.), IV miejsce: Marcin Dobrowolski (9,5 pkt.).

Najlepsze Panie:

Anna Domaradzka-Żyła (8 pkt.), Aleksandra Dąbrowska (8 pkt.), Antonina Czorniej (7,5 pkt.) Maria Malicka (7 pkt.).

Pełne wyniki: tutaj.

Juniorzy:

Do 15 lat: I miejsce: Przemysław Laszczak (9 pkt.), II-gie: Damian Koseski, 8,5 (pkt), III-cie: Dąbrowska Aleksandra (8 pkt) IV Piotr Trzeciak (7 pkt.).

Do 12 lat: I miejsce: Tomasz Żyła (9pkt.), II miejsce: Michał Redzisz (8 pkt.), III miejsce: Radek Bartosz (7,5 pkt) IV Maria Malicka (7 pkt.).

Najlepsi z klubu UKS MDK Otwock:

Marcin Dobrowolski (9,5 pkt.), Dominik Stosio (8,5 pkt.), Paweł Rymarowicz (8 pkt.), Marysia Malicka (7 pkt.), Staś Leleń (7 pkt.).


 27.12 - 30.12 Kętrzyński Festiwal Szachowy - January Jedynak 4,5/9 pkt.


 

Turniej Wigilijny o Puchar Burmistrza Karczewa 21 XII 2014

Szczegóły

 Turniej Open

 Udział wzięło 27 zawodników.

Wyniki: I miejsce: Jan Adamski, II miejsce: Maciej Kowalec, III miejsce: Szymon Poziomkowski

Najlepsze dziewczęta: Marysia Malicka (IV miejsce w turnieju), Magdalena Harazińska (VI m-ce), Maria Siekańska.

Pełne wyniki: tutaj.

Turniej Klasyfikacyjny

Udział wzięło 36 osób.

Wyniki: I miejsce: Dawid Bartosik, II miejsce: Jacek Siennicki, III miejsce: Zuzanna Siekańska.

Najlepsze kobiety: Zuzanna Siekańska, Agnieszka Majewska, Klaudia Maczyńska.

Pełne wyniki: tutaj.

Osoby, które wypełniły normę na kategorię szachową: lista.

Inne nagrody

Każdy z uczestników otrzymał kalendarz ścienny na nowy rok, a ponadto wręczono nagrody:

- w turnieju Open: zawodnicy z III kat. (Michał Syrkiewicz, Staś Leleń, Krzysztof Muniak),

zawodnicy z IV kat. (Piotr Kociszewski, Michał Niedzielewski, Grzegorz Muniak).

- w turnieju Klasyfikacyjnym: dziewczęta, miejsca 4-6 (Szymon Wojciekiewicz, Igor Podgórski, Mateusz Ćmoch).


 Ranking klubów za 2014 rok

W wynikach końcowych współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży Polskiego Związku Szachowego w roku 2014 nasz klub zajął 50 miejsce w Polsce!

Tabela (sklasyfikowano 152 kluby)


 

Studencka Fundacja M-M, z akcji 1%, przekaże 514,87 zł na dofinasowanie startu reprezentatów klubu w Mistrzostwach Polski Juniorów.


TOP